Automatinių pavarų dėžių remontas, gedimai ir priežiūra

Automatinių pavarų dėžių remontasAutomatinės pavarų dėžės iš esmes pakeitė požiūrį į komfortišką vairavimą. Tačiau tai užtikrina tik sklandus ir visapusiškai optimalus pavarų dėžės darbas.
Kokiems požymiams atsiradus reikėtų sunerimti? Pirmiausia automatinė pavarų dėžė turi veikti labai sklandžiai – Jūs neturėtumėte jausti smūgiavimo perjungiant pavaras. Taip pat negali būti pavarų užlaikymo ar dvigubo jungimo. Esant netolygiam pavarų perjungimui ir to neremontuojant galima iššaukti didesnių problemų, kurios dažnai kainuoja kur kas brangiau. Netinkamai jungiant pavaras rizikuojate sugadinti mechaninė pavarų dėžės dalį, kol pačioje pradžioje gali pakakti pakeisti tik hidraulinį valdymo bloką ir tokiu atveju automatinių pavarų dėžių remontas yra gana paprastas ir nebrangus. Tam dažniausiai nereikia net nuiminėti pavarų dėžės. Taip pat kreipkitės į servisą jei pajautėte, jog kažkuri pavara yra tuščia, lyg įsijungtu neutrali, kai apsukos kyla o greitis nedidėja. Taip pat būna atvejų kai perjungus aukštesnę pavarą pasijaučia lyg automobilis stotų t.y. atrodytų lyg kažkas jį iš vidaus stabdo. Taip pat dažnas gedimas  - hidraulinio konverterio nesklandus darbas. Tai lengva patikrinti išvažiavus į užmiesčio kelią ir pasirinkus tolygų greitį pvz.: 100 km/h. Jei tolygiai važiuojate ir variklio apsisukimai pradeda plaukioti aukštyn žemyn – gali būti laikas keisti hidraulinį konverterių. Galiausiai jei automobilis iš vis nevažiuoja, galite patikrinti ar nėra tepalo dėmės ant kelio dangos po automobiliu. Dažniausiai tai raudonos spalvos alyva. Esant tokiam gedimui lengvai išsisukti nesigaus.
Bet kokiu atveju geriau kreiptis į specialistus tik pajautus pirmus aukščiau nurodytus požymius ir patikėti automatinės pavarų dėžės remontą profesionalams.
Labai dažnas klausimas kuriuo daug kas nesutaria yra pavarų dėžės alyvos keitimas. Ar privaloma keisti alyvą automatinėje pavarų dėžėje? Taip privaloma. Senesniems automobiliams kas 40 000 km, naujesniems – 60 000 – 100 000 km priklausomai nuo alyvos ir filtrų.


Geros Naujienos